Opis projektu
600 godzin warsztatów, zajęć, aktywności ruchowych i działań wolontariackich na rzecz społeczności Gorzowa. Zajęcia będą odbywać się od 1 września do 31 grudnia 2020 r. od poniedziałku do soboty na terenie miasta. Zajęcia: 1. warsztaty i wykłady psychologiczne z wykładowcami akademickimi i psychologami dot. rozwoju osobistego,
2. wykłady i prelekcje dotyczące funkcjonowania naszego umysłu prowadzone przez studentów psychologii i animatorów. Na warsztatach mieszkańcy będą mogli zdobyć nowe umiejętności, które wpłyną pozytywnie na ich samoocenę, podniosą ich pewność siebie i poczucie własnej wartości.
3. warsztaty prowadzone przez studentów psychologii i animatorów z zakresu psychologii stresu. W tym panelu mieszkańcy zdobędą wiedzę z zakresu m.in. dobrych umiejętności komunikacyjnych, jak radzić sobie ze stresem, jak rozwiązywać konstruktywne konflikty, jak się relaksować oraz wiele innych. Dzięki tej wiedzy mieszkańcy zdobędą umiejętności, które pomogą im w codziennych kontaktach z innymi oraz zmniejszą ilość stresu w życiu.
4. Zajęcia ruchowe, które polegać będą na poprawie samopoczucia i podniesieniu poziomu pozytywnej energii za pomocą tańca i ruchu. 5. Zajęcia integracyjne dla wszystkich gorzowian - różnorodne gry i zabawy (np. planszówki, gry karciane, szachy, bingo itp.) jako alternatywa dla biernego spędzania czasu oraz ciekawy sposób spędzania czasu z innymi. Aby zaprosić gorzowian do udziału w zajęciach przeprowadzona będzie kampania promującą Gorzowską Fabrykę Serotoniny (produkcja i emisja w Teletop 5 programów TV, plakaty, ulotki, banery itp.). Na 50 pozazajęciowych dyskusjach uczestników ze specjalistami zapewniony zostanie catering kawowy, by lepiej wchłaniała się wiedza i zacieśniały się więzi uczestników.
Charakter zadania
Miękki (nieinwestycyjny)